Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Gmina Oświęcim. Czujny sąsiad zaalarmował służby ratunkowe, dzielnicowi  pomogli w ewakuacji osób z budynku, w którym wybuchł pożar

Mieszkańcy jednego z domów w Pławach gm. Oświęcim zostali w porę ostrzeżeni przez spostrzegawczego sąsiada o pożarze dachu ich domu. Mężczyzna zaalarmował rodzinę oraz służby ratunkowe. Z pomocą ruszyli również dzielnicowi.

Do zdarzenia doszło 13 maja 2018 o godzinie 13.30. Oficer dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru w jednym z domów w miejscowości Pławy. Najbliżej miejsca zdarzenia byli dzielnicowi, którzy natychmiast skierowali się pod wskazany adres. Jak się okazało we wnętrzu budynku znajdował się jeszcze właściciel, któremu funkcjonariusze pomogli w ewakuacji. Po chwili na miejsce przybyło kilka jednostek straży pożarnej, które przystąpiły do gaszenia poddasza budynku. W wyniku pożaru żadna z osób, które przebywały w domu nie odniosła obrażeń. Zniszczeniu uległo część wyposażenia poddasza oraz fragment dachu.

Szczególne podziękowania należą się mieszkańcowi Pław, który zauważył zagrożenie, zaalarmował rodzinę i służby ratunkowe. Spostrzegawczemu mężczyźnie nie dał spokoju fakt, że dym zamiast z komina wydobywa się obok niego. Dzięki temu pomoc przyszła w samą porę.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.