Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Osiek. Wypadek drogowy. Poważnie ranny małoletni rowerzysta

W dniu 12 maja 2018 o godzinie 18.35 w Osieku na ulicy Głównej doszło do poważnego wypadku drogowego.

Jak wstępnie ustalili policjanci 64 – letnia mieszkanka Kęt, kierując samochodem marki Hyundai, potrąciła przejeżdżającego przez jezdnię w rejonie przejścia dla pieszych , 13 – letniego rowerzystę. W wyniku potrącenia małoletni mieszkaniec Osieka doznał poważnych obrażeń głowy i został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z krakowskich szpitali.

W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności w jakich doszło do tego wypadku drogowego.

Policjanci przypominają: Rowerzysto, kask chroni Twoją głowę
W związku z dwoma ostatnimi poważnymi zdarzeniami z udziałem rowerzystów tj. sobotnie potrącenie małoletniego rowerzysty w Osieku oraz zderzenie rowerzystów w Oświęcimiu, policjanci apelują do rowerzystów o zakładanie kasków rowerowych. Ten podnoszący bezpieczeństwo element ubioru, wielu rowerzystów lekceważy, ale to od niego, w przypadku potrącenia lub upadku na jezdnię, zależy zdrowie, a nawet życie. Bardzo ważne jest aby rodzice, dbając o bezpieczeństwo swojego dziecka, zezwalali na jazdę rowerem z założonym kaskiem. Ponadto powinni przypominać swoim pociechom podstawowe zasady ruchu drogowego, gdyż to co rodzicowi, posiadającemu prawo jazdy wydaje się proste, dla małoletniego rowerzysty nie zawsze jest oczywiste.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.