Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

 

W uroczystej biało-czerwonej paradzie mieszkańcy Oświęcimia przeszli spod kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, gdzie odbyła się msza w intencji Ojczyzny, na plac Tadeusza Kościuszki, by tam podczas oficjalnej ceremonii oddać hołd twórcom Konstytucji 3 maja. Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Obok prezydenta Janusza Chwieruta składali je też radni, przedstawiciele starostwa powiatowego i gminy, reprezentanci organizacji, stowarzyszeń, zakładów pracy, instytucji, delegacje szkół oraz młodzież. Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut w okolicznościowym przemówieniu przypomniał wielkość Konstytucji 3 maja i jej twórców.

- Konstytucja 3 maja pozostaje mimo wszystko wielkim dziełem. Przynosi naszej Ojczyźnie wyjątkową chlubę. Konstytucja jest dowodem ogromnej siły naszego narodu. Pokazuje, że wypracowane dobro nie ginie. Wszyscy jesteśmy jej spadkobiercami - zaznaczył prezydent.

Podkreślił też, że 3 maja  jest także dla nas świętem odwagi myśli, która przyświecała twórcom tego wyjątkowego dzieła. Dlatego naszym staraniem powinno być, by nie był to tylko pusty symbol.  - Warto by był lekcją nowoczesnego patriotyzmu, rozbudzał obywatelskie myślenie, zachęcał do podejmowania współczesnych wyzwań, również tych w naszym lokalnym wymiarze. Wszystko co dobre wymaga wysiłku i jest tego warte. Sukces to efekt determinacji w osiąganiu kolejnych celów, aktywności, pracowitości i zgody. 3 maja to również święto odpowiedzialności za Polskę, w tym także odpowiedzialności za naszą małą ojczyznę - Oświęcim. Budujmy ją wspólnie. Jesteśmy kolejną sztafetą pokoleniową, która rozwija nasze miasta dokładając własną cegiełkę do jego pomyslności - mówił. 

 

 

 

 


 

 


 

 

 

ZAPRASZAMY!

 


1000 Znaków do wykorzystania