Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Podolsze. Dwaj mieszkańcy Gminy Zator uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Dwaj mieszkańcy Gminy Zator zareagowali wzorowo ujmując nietrzeźwego kierowcę. 46 – latek posiadający zakaz kierowania pojazdami wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło 29 kwietnia 2018 tuż po godzinie 21.00 w Podolszu. Dwaj mieszkańcy Gminy Zator znajdując się przed sklepem spożywczym zauważyli, że za kierownicę samochodu marki Audi wsiada i próbuje jechać mężczyzna pod wyraźnym wpływem alkoholu. Reakcja mieszkańców była natychmiastowa. Podbiegli oni do pojazdu, ujęli kierowcę, a następnie powiadomili Policję. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego , którym okazał się 46 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało 3 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że posiada on sądownie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 natomiast za złamanie sądowego zakazu do 5 lat pozbawienia wolności.

Duże podziękowania należą się dwóm mieszkańcom Gminy Zator, którzy zareagowali i ujęli nietrzeźwego kierującego. Dzięki ich postawie 46 - latek szybko trafił ręce policjantów i już wkrótce odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.