Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

 3 maja, w 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, Prezydent Miasta Oświęcim zaprasza na uroczystości, które rozpoczną się o godz. 9.30 wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych w kościele księży salezjanów. O 10 przewidziano mszę św. w intencji Ojczyzny od mieszkańców Oświęcimia w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Przemówienia oraz składanie kwiatów w hołdzie twórcom konstytucji odbędą się na placu Tadeusza Kościuszki. W tym dniu na rynku czynne będzie stoisko patriotyczne, gdzie będzie można pomalować twarz w barwy narodowe oraz otrzymać chorągiewki.

Organizatorzy zapraszają do przejścia w paradzie patriotycznej najpierw pod Obelisk Niepodległości, a później Grób Nieznanego Żołnierza oraz do poniesienie wraz z harcerzami 20 metrowej biało-czerwonej flagi. Na zakończenie uroczystości wystąpią mażoretki Queen Step. O godzinie 17 w Oświęcimskim Centrum Kultury otwarta zostanie wystawa ilustracji Artura Gołębiowskiego do Trylogii Henryka Sienkiewicza pt. "Ku pokrzepieniu serc". 

2 maja przypada święto flagi. Zachęcamy naszych mieszkańców do udekorowaniami nimi domów, balkonów czy okien.

 

ZałącznikWielkość
plakat3majakrzywe.pdf692.06 KB

ZAPRASZAMY!

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.