W Oświęcimiu uroczyście obchodzono 78. rocznicę zbrodni na polskich jeńcach wojennych w 1940 roku w ZSRR. Władze miasta reprezentował prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. W przedsionku wejścia do Zakładu Salezjańskiego i Szkoły Salezjańskiej odsłonięto wizerunek śp. ks. Leona Musielaka, salezjanina. Ks. Leon był więźniem Kozielska, a w czasach PRL był więziony we Wronkach za mówienie prawdy o Katyniu i Związku Socjalistycznych Radzieckich. Sylwetkę kapłana przypomnieli: ks. Stanisław Urbańczyk, emerytowany dyrektor szkoły i Zakładu Salezjańskiego, prof. Lucjan Suchanek, były rektor PWSZ w Oświęcimiu i ks. Dariusz Bartocha, obecny dyrektor Zakładu Salezjańskiego. W kościele salezjańskim odbyła się  msza świętej w intencji ofiar  oraz ich rodzin. Wcześniej  złożono kwiaty przy tablicy znajdującej się w kościele karafialnym,  upamiętniającej mieszkańców  ziemi oświęcimskiej, którzy zostali zamordowani w Katyniu.  

 

Organizatorami byli:.

Prezydent Miasta Oświęcim, Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej - Koło w Oświęcimiu, Zakład Salezjański i Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu oraz Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Oświęcimiu.

 

 

 

 

ZAPRASZAMY!

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.