Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem rozbija się prezydencki samolot TU-154m. Na pokładzie maszyny znajdowało się 96 osób na czele z prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim oraz jego małżonką Marią. Katastrofy nikt nie przeżył. W dniu dzisiejszym mija osiem lat od tego wydarzenia. W samo południe na Placu Tadeusza Kościuszki w Oświęcimiu odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy lotniczej.

Przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Oświęcimskiego, Miasta Oświęcim oraz mieszkańcy Powiatu Oświęcimskiego złożyli wieńce oraz zapalili znicze upamiętniając w ten sposób wybitnych przedstawicieli życia społeczno – politycznego, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

Władze Powiatu Oświęcimskiego reprezentowali starosta oświęcimski Zbigniew Starzec oraz członkowie Zarządu Powiatu Ewa Pawlusiak i Jacek Pyrek.

(NM)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.