Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Powiat. Policjanci przeprowadzili  kolejne wzmożone działania kontrolne pn. „Bus i Truck”

W dniu 12 października 2017 na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci prowadzili działania wzmożone pn. Bus i Truck. Skontrolowali 100 pojazdów, ujawniając 54 wykroczenia i zatrzymując 13 dowodów rejestracyjnych, w tym w 11 przypadkach samochodom ciężarowym.

W ramach działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego swoją uwagę szczególnie koncentrowali na ciężarówkach oraz autokarach i busach przewożących osoby, jednocześnie nie pozostając bez reakcji na wykroczenia popełnione również przez pozostałych użytkowników dróg.

W ciągu kilkunastu godzin akcji skontrolowali 100 pojazdów sprawdzając m. in. prędkość, trzeźwość, stan techniczny pojazdów, układ kierowniczy, układ hamulcowy, stan ogumienia i oświetlenie, a także stan oraz wyposażenie dodatkowe. Ponadto kontrolowali dokumentację uprawniającą do wykonywania przewozu osób i ładunków, dokumentację kierowcy, sposób przewożenia osób i ładunku oraz przestrzeganie przez nich norm czasu pracy.

Efektem przeprowadzonych działań było zatrzymanie 13 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów, z czego w 6 przypadkach policjanci nie dopuścili pojazdu do dalszej jazdy. Łącznie policjanci ujawnili 54 wykroczenia, za które nałożyli 48 mandatów karnych, w tym 32 mandaty na kierowców samochodów ciężarowych. W czterech przypadkach, za drobniejsze wykroczenia, kierowcy zostali pouczeni, natomiast w dwóch przypadkach skierowano sprawę z wnioskiem o ukaranie do sądu. Ponadto ujawnili trzy przypadki nieprawidłowego zabezpieczenia przewożonego ładunku.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.