Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Polanka Wielka. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który jadąc po alkoholu spowodował kolizję drogową

W dniu 27 października 2017 policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 58 – letniemu mieszkańcowi Gminy Oświęcim. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,48 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 5.00 w Polance Wielkiej na ulicy Zatorskiej. Policjanci zostali wezwani do zderzenia trzech samochodów. W trakcie czynności na miejscu ustalili, że 58 – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim, prowadząc samochód marki Peugeot w stanie po użyciu alkoholu, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zderzył się z samochodem marki Fiat, którym kierował 31 – letni mieszkaniec Przeciszowa, a następnie z pojazdem marki Audi, którym kierował 24 – letni mieszkaniec Przeciszowa. Badanie stanu trzeźwości sprawcy kolizji wykazało 0,48 promila alkoholu.

W związku z powyższym policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a materiały sprawy zostaną przekazane do sądu z wnioskiem o ukaranie. W takich przypadkach oprócz grzywny wobec sprawcy sąd orzeka również zakaz kierowania pojazdami.