Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Szczęśliwy senior z rąk dzielnicowego, odebrał pieniądze znalezione przez uczciwą oświęcimiankę

W dniu 11 stycznia 2018 oświęcimski dzielnicowy, przekazał 70 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia tysiąc złotych, które pozostały w jednym z oświęcimskich bankomatów, a które znalazła i przekazała Policji mieszkanka Oświęcimia.

W ubiegłym tygodniu 27 – letnia mieszkanka Oświęcimia przekazała dzielnicowemu plik banknotów wraz z potwierdzeniem wypłaty, które znalazła w jednym z bankomatów na terenie Oświęcimia. Kobieta oświadczyła, że pieniądze pozostawiła osoba, która tuż przed nią korzystała z bankomatu. Dzielnicowy sporządził odpowiednią dokumentację, a następnie zabezpieczył pieniądze i wydruk. Jeszcze tego samego dnia, posiadając początkowe numery karty bankomatowej, które wskazują bank który wydał kartę, skontaktował się z jego pracownikami, gdzie pozostawił informację dla właściciela gotówki o możliwości jej odbioru w oświęcimskiej komendzie Policji.

Wczoraj do komendy zgłosił się 70 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który w rozmowie z dzielnicowym potwierdził, iż znalezione w bankomacie pieniądze należały do niego. Jak się okazało mężczyzna odszedł
od bankomatu, po tym, gdy ten wydał mu kartę i przez dłuższą chwilę nie wydawał gotówki. Sądząc więc, że bankomat się zepsuł, nie czekał dłużej. Nie był świadomy tego, że kilka chwil później bankomat wysunął gotówkę. Dodatkowo okazało się, że przez ostatnie dni nie sprawdzał stanu swojego konta. Dzielnicowy dokładnie wyjaśnił seniorowi, w jaki sposób pieniądze trafiły na Policję. Szczęśliwy 70 – latek, odbierając pieniądze nie krył wzruszenia. Dziękując za udzieloną pomoc, przekazał też podziękowania dla znalazczyni, której jak sądzi podziękuje osobiście.