Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Służby interweniowały w związku z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla

W nocy z 9/10 grudnia 2017 Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna oraz Policja, interweniowały w jednym z domów w podoświęcimskiej miejscowości, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym podejrzenia podtrucia się tlenkiem węgla u 16 – latka.

Do zdarzenia doszło po godzinie 23.00. Jak wynikało ze zgłoszenia, nastolatek poczuł się źle, po wyjściu z łazienki, w której brał kąpiel. W pomieszczeniu funkcjonował piecyk gazowy. Chłopak został przewieziony na dalsze badania do szpitala. W związku z podejrzeniem, że z tak szybkim pogorszeniem stanu zdrowia nastolatka, mógł mieć tlenek węgla, strażacy przy użyciu specjalnego czujnika dokładnie zbadali wszystkie pomieszczenia i w jednym z pokoi wykryli tlenkiem węgla.

Policjanci i strażacy ponownie przypominają, że w okresie zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane, wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem.

Aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich, należy sprawdzić drożność wentylacji oraz wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla. Przypominamy: tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.