Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Policjanci poszukują dwóch złodziei  paliwa

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawców kradzieży paliwa, do których doszło w ostatnim okresie czasu na terenie Oświęcimia.

Do pierwszej kradzieży doszło 31 sierpnia br. na stacji paliw przy ulicy Legionów, natomiast do drugiej doszło w dniu 15 września br. na stacji paliw przy ulicy Nideckiego. W obu przypadkach działanie sprawców wyglądało podobnie. Podjechali na stacje samochodem marki VW Golf IV koloru niebieskiego na kradzionych numerach rejestracyjnych, a następnie jeden z nich – pasażer , wysiadł i zatankował paliwo do baku oraz kanistra znajdującego się w tylnej części pojazdu. Wartości skradzionego łącznie paliwa to 1500zł.

W czasie prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu. W związku z powyższym apelujemy do osób, które rozpoznają sprawców na zdjęciach z monitoringu, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Oświęcimiu pod numer telefonu 33 847 52 80 lub z najbliższą jednostką Policji pod numer alarmowy 997. Zapewniamy anonimowość.