Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Dzielnicowi odzyskali poszukiwaną makietę hokeisty. Nagroda wyznaczona za jej odnalezienie trafi do małego fana hokeja

W dniu 9 stycznia 2018 roku, dwaj dzielnicowi oświęcimskiej komendy Policji, w jednym z mieszkań Osiedla Chemików, odnaleźli skradzioną z Oświęcimskiego Centrum Kultury makietę reklamową hokeisty Unii Oświęcim. Nagroda za jej odnalezienie trafi w ręce młodego fana hokeja.

Dzielnicowi, którzy na co dzień spotykają się z mieszkańcami, prowadząc ustalenia lub inne czynności dotyczące rejonu służbowego, odwiedzają wiele mieszkań. Właśnie podczas jednej z takich wizyt, przeprowadzonych początkiem stycznia br. w mieszkaniu 41 – letniego mężczyzny, zauważyli dużą makietę hokeisty. Kilka dni później dowiedzieli się, że taka właśnie makieta, zniknęła z Oświęcimskiego Centrum Kultury. Policjanci wiedząc, gdzie jej szukać od razu zajęli się sprawą. Potwierdzili kradzież,
a następnie ponownie zapukali do drzwi mieszkania 41 – latka, w którym zabezpieczyli poszukiwaną makietę.

Dziś po południu do oświęcimskiej komendy, zgłosił się przedstawiciel oświęcimskiego klubu sportowego, któremu zwrócono skradzioną makietę. Aktualnie policjanci ustalają w jakich okolicznościach 41 – latek wszedł w jej posiadanie, gdyż z jego relacji wynika, że została mu wręczona na ulicy przez nieznanego mu mężczyznę.

Za pomoc w odnalezieniu makiety, Zarząd Spółki Oświęcimski Sport, wyznaczył nagrodę w postaci karnetu wejściowego na cały przyszły sezon hokejowy, jednakże w tym przypadku, dzielnicowi wspólnie z Prezesem Zarządu Panem Pawłem Kram, podjęli decyzję, aby tak wyjątkowa nagroda, trafiła do dziecka, fana oświęcimskiej drużyny hokejowej.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.