Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Dzielnicowi odzyskali poszukiwaną makietę hokeisty. Nagroda wyznaczona za jej odnalezienie trafi do małego fana hokeja

W dniu 9 stycznia 2018 roku, dwaj dzielnicowi oświęcimskiej komendy Policji, w jednym z mieszkań Osiedla Chemików, odnaleźli skradzioną z Oświęcimskiego Centrum Kultury makietę reklamową hokeisty Unii Oświęcim. Nagroda za jej odnalezienie trafi w ręce młodego fana hokeja.

Dzielnicowi, którzy na co dzień spotykają się z mieszkańcami, prowadząc ustalenia lub inne czynności dotyczące rejonu służbowego, odwiedzają wiele mieszkań. Właśnie podczas jednej z takich wizyt, przeprowadzonych początkiem stycznia br. w mieszkaniu 41 – letniego mężczyzny, zauważyli dużą makietę hokeisty. Kilka dni później dowiedzieli się, że taka właśnie makieta, zniknęła z Oświęcimskiego Centrum Kultury. Policjanci wiedząc, gdzie jej szukać od razu zajęli się sprawą. Potwierdzili kradzież,
a następnie ponownie zapukali do drzwi mieszkania 41 – latka, w którym zabezpieczyli poszukiwaną makietę.

Dziś po południu do oświęcimskiej komendy, zgłosił się przedstawiciel oświęcimskiego klubu sportowego, któremu zwrócono skradzioną makietę. Aktualnie policjanci ustalają w jakich okolicznościach 41 – latek wszedł w jej posiadanie, gdyż z jego relacji wynika, że została mu wręczona na ulicy przez nieznanego mu mężczyznę.

Za pomoc w odnalezieniu makiety, Zarząd Spółki Oświęcimski Sport, wyznaczył nagrodę w postaci karnetu wejściowego na cały przyszły sezon hokejowy, jednakże w tym przypadku, dzielnicowi wspólnie z Prezesem Zarządu Panem Pawłem Kram, podjęli decyzję, aby tak wyjątkowa nagroda, trafiła do dziecka, fana oświęcimskiej drużyny hokejowej.