Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Dzielnicowi i mieszkaniec Oświęcimia ratowali bezdomnego

Z przypadkami wyziębienia najczęściej mamy do czynienia, gdy temperatury powietrza są znacznie niższe, lecz w ubiegłą niedzielę dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji wspólnie z mieszkańcem Oświęcimia ratowali życie nietrzeźwego, bezdomnego mężczyzny, leżącego w kałuży wody. Wychłodzony 50 – letni mężczyzna w porę trafił do szpitala.

W niedzielę rano, dyżurny oświęcimskiej komendy Policji odebrał zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia, dotyczące mężczyzny,  leżącego w rejonie wału przeciwpowodziowego rzeki Soły, biegnącego przy  ulicy Szewczyka w Oświęcimiu. Najbliżej wskazanego miejsca byli dzielnicowi, którzy błyskawicznie podjęli interwencję. Odnaleźli leżącego w kałuży wody nietrzeźwego, mężczyznę i natychmiast przystąpili do sprawdzania funkcji życiowych, w międzyczasie wzywając Pogotowie Ratunkowe.  Mężczyzna oddychał, więc funkcjonariusze wynieśli go z kałuży, ułożyli w bezpiecznej pozycji i owinęli kocem termicznym, cały czas sprawdzając funkcje życiowe. Następnie przekazali go ratownikom medycznym, którzy zabrali mężczyznę na leczenie do szpitala. Po badaniach okazało się, że temperatura ciała 50 – latka wynosiła 30, więc, gdyby nie szybka pomoc temperatura nadal by spadała i mężczyzna poniósłby śmierć w wyniku wyziębienia organizmu.

Podziękowania należą się mieszkańcowi Oświęcimia, który zareagował i powiadomił Policję. W takich przypadkach szybka interwencja pozwala zapobiec tragedii. 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.