Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kęty. Śledczy bezwzględni dla sprawców przemocy domowej

Policyjny dozór, zakaz zbliżania się oraz nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania, taką decyzję podjął prokurator na podstawie dowodów zebranych przez policjantów, wobec 34 – letniego mieszkańca Kęt podejrzanego o znęcanie nad matką.

W dniu 13 marca 2018 wieczorem, policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zostali zaalarmowani przez 62 – letnią mieszkankę jednego z kęckich osiedli o awanturze domowej, którą wszczął jej nietrzeźwy syn. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Przestraszoną kobietę zastali na schodach, gdyż wybiegła z mieszkania w obawie synem, który groził jej nożem. Następnie funkcjonariusze, zachowując względy bezpieczeństwa, weszli do mieszkania, gdzie obezwładnili i zatrzymali 34 – latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało – 2,73 promile alkoholu.

W kilkanaście godzin policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że podejrzany przez dłuższy czas znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką. W dniu 15 marca br. 34 – latek został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci: nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się do matki oraz policyjnego dozoru.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.