Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Powiat oświęcimski. Policjanci przeprowadzili akcję „Pasy”. Jej efekty ukazały, że co trzeci kierowca  zlekceważył  obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa

W dniu 15 marca 2018 policjanci powiatu oświęcimskiego przeprowadzili kolejną akcję pn. Pasy. W trakcie tych działań funkcjonariusze oświęcimskiej drogówki skontrolowali 155 pojazdów i odnotowali 50 wykroczeń związanych z głównym celem akcji, czyli nie zapiętymi pasami bezpieczeństwa.

W większości zapinanie pasów bezpieczeństwa zlekceważyli kierowcy, ale i wśród pasażerów znalazło się 8 osób, które zapomniały o tym obowiązku. Podczas akcji policjanci zauważyli, że przewożone w pojazdach najmłodsze dzieci były prawidłowo zapięte w fotelikach. Wyjątek stanowił mieszkaniec Malca, który do kontroli drogowej został zatrzymany w Rynku Głównym w Kętach. Mężczyzna kierując samochodem marki audi nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa , a na dodatek przewoził dwoje kilkuletnich dzieci bez fotelików. Za popełnione wykroczenia policjanci ukarali go mandatami karnymi.

Od początku tego roku na terenie powiatu oświęcimskiego /łącznie z wczorajszą akcją/, podczas kontroli drogowych policjanci ujawnili, blisko 350 przypadków jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz 4 przypadki nieprawidłowego przewożenia dzieci.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów, rozwagę i zapinanie pasów bezpieczeństwa. Pasów, które ratują niejednokrotnie ratują życie, a w przypadku mniej groźnych zdarzeń pozwalają uniknąć poważniejszych obrażeń ciała.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.