Gmina Kęty. Dbając o bezpieczeństwo  na drogach patrolują,  eliminując  zagrożenia

W dniu 29 stycznia 2018 policjanci z oświęcimskiej drogówki patrolowali drogi na terenie kilku miejscowości znajdujących się w Gminie Kęty. O godzinie 13.00 w Nowej Wsi na ulicy Moniuszki zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 49 – letni mieszkaniec Bielan, wsiadł na rower mając w organizmie 0,67 promila alkoholu. Kilkanaście minut później na tej samej ulicy w ręce policjantów wpadł kolejny nietrzeźwy rowerzysta. Badanie stanu trzeźwości 27 – letniego mieszkańca Nowej Wsi wykazało 1 promil alkoholu. Po kilku kolejnych chwilach również na dwóch kółkach slalomem nadjechał kolejny nietrzeźwy. Badanie 36 – letniego mieszkańca Nowej Wsi wykazało 2,70 promila alkoholu. Tuż przed godziną 14.00 już na ulicy Solnej w Bielanach, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 58 – letnią mieszkankę Bielan. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało - 1,13 promil alkoholu. O godzinie 16:05 w Nowej Wsi na ulicy Paderewskiego zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego rowerzystę. W trakcie czynności okazało się, że 40 – letni mieszkaniec Nowej Wsi wsiadł na rower mając w organizmie 1,20 promil alkoholu oraz posiadając sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. O godzinie 16.20 na ulicy Świętego Floriana policjanci zatrzymali 58 – letniego mieszkańca Nowej Wsi, który jechał na rowerze pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami.

Policjanci, w ramach realizacji dwóch powiatowych programów prewencyjnych, mając na względzie podnoszenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, w dalszym ciągu będą reagować na wszystkie zagrożenia stwarzane przez kierowców, jak również i samych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze apelują więc o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie uwagi i rozsądku na drodze. Z całą pewnością jeśli wszyscy użytkownicy potraktują powyższe wskazówki poważnie na drogach będzie znacznie bezpieczniej.