Brzeszcze. Kłótnia nastolatków zakończyła się uszkodzeniem ciała

W dniu 27 stycznia 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 15 – letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który zranił kilkucentymetrowym nożykiem 14 – letniego mieszkańca Brzeszcz.

Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło tuż przed godziną 19.00 na ulicy Dworcowej w Brzeszczach. Pomiędzy 14 – letnim mieszkańcem Brzeszcz, a 15 letnim mieszkańcem powiatu pszczyńskiego wywiązała się kłótnia. Podczas sprzeczki starszy z chłopaków wyjął kilkucentymetrowy nożyk, którym zranił w brzuch 14 – latka. Poszkodowany małoletni został przewieziony do szpitala, gdzie okazało się, że rana jest powierzchowna. 15 latek został zatrzymany w miejscu gdzie doszło do zdarzenia. Niestety nie posiadał przy sobie ostrza, którym zranił 14 – latka. Policjanci ustalili, że nożyk, wpadł do studzienki kanalizacyjnej. Wspólnie ze strażakami podjęto próbę jego odnalezienia, lecz pomimo dokładnej penetracji, ostrza nie odnaleziono. Po zakończeniu czynności nieletni został oddany pod opiekę rodziców.

Materiały w sprawie czynu, którego dopuścił 15 - latek, zostaną przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który zdecyduje o jego dalszym losie.