Babice, Bieruń. Pirat drogowy zatrzymany podczas policyjnego pościgu

W dniu 11 marca 2018 policjanci z oświęcimskiej drogówki ścigali nietrzeźwego pirata drogowego posiadającego cofnięte uprawnienia do kierowania. 40 – letni mieszkaniec Mysłowic wsiadł za kierownicę auta, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.


W niedzielny poranek policjanci pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym pełnili służbę na ulicy Śląskiej w Babicach. Tuż przed godziną 8.00 dali sygnał do zatrzymania się kierowcy VW Polo na śląskich numerach rejestracyjnych, który pędził drogą z prędkością 92 km/h przy ograniczeniu do 50km/h. Kiedy kierowca nie zwalniając przemknął obok radiowozu, funkcjonariusze błyskawicznie ruszyli w pościg używając sygnałów uprzywilejowania. Uciekający kierowca jechał w stronę granicy powiatu oświęcimskiego, która jednocześnie stanowi granicę pomiędzy województwami małopolskim i śląskim, a następnie za mostem na rzece Wiśle skręcił w boczną drogę biegnącą wzdłuż wału przeciwpowodziowego. Po przejechaniu kilkuset metrów kierowca oraz towarzyszący mu pasażer porzucili pojazd i kontynuowali ucieczkę pieszo. Policjanci byli jednak tuż za nimi po chwili obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie stanu trzeźwości kierowcy VW, którym jak się okazało był 40 – letni mieszkaniec Mysłowic, wykazało 2,52 promile alkoholu. Posiadał on również cofnięte uprawnienia do kierowania. Towarzyszący mu znajomy był równie nietrzeźwy.


Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz z cofniętymi uprawnieniami, grozi kara po 2 lata pozbawienia wolności, natomiast o wiele surowsze konsekwencje mężczyzna poniesie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.