Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Jak co roku wakacyjne warsztaty plastyczne KOLORY TĘCZY odkrywają przed uczestnikami tych zajęć tajemnice różnych technik plastycznych. W czasie tegorocznej edycji podopieczni zapoznali się z wielobarwną techniką wykonaną z płaskich cienkich bibuł przyklejonych do kartonu rozpuszczonym w wodzie klejem magic.

Jak co roku wakacyjne warsztaty plastyczne KOLORY TĘCZY odkrywają przed uczestnikami tych zajęć tajemnice różnych technik plastycznych. W czasie tegorocznej edycji podopieczni zapoznali się z wielobarwną techniką wykonaną z płaskich cienkich bibuł przyklejonych do kartonu rozpuszczonym w wodzie klejem magic. Następnie na tak przygotowanych kartkach powstawał rysunek za pomocą markera lub pasteli olejnej w ciemnym kolorze. Nie zabrakło także dmuchania kolorami przy użyciu rurek. Tworzonym, w ten sposób zagadkowym plamom nadawano później odpowiedni kształt wykorzystując cienkopisy. Kalkografia, to szczególna technika graficzna, której efekt końcowy był wielką niewiadomą dla samych wykonawców, przez co odbitki stawały się ciekawe i nieco magiczne dla jej odbiorców. Uczestnicy warsztatów zmierzyli się również z autorskim projektem arteterapeutycznej antystresowanki, która w ostatnim czasie przeżywa renesans w wydawnictwach czasopism, książek i innych publikacji. Wszyscy radośni, wzbogaceni o nowe doświadczenia i umiejętności zaplanowaliśmy już warsztaty z nowym rokiem szkolnym. Do zobaczenia! we wrześniu.

 

 

GALERIA


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

logo RSS