Modernizacja ul. Zaborskiej w Oświęcimiu – spodziewaj się utrudnień od 22 kwietnia
Remont ul. Zaborskiej wprowadza zmiany w organizacji ruchu

Rozpoczęła się długo oczekiwana modernizacja ulicy Zaborskiej, znanej trasy powiatowej w naszym mieście. Prace obejmują odcinek od ronda Strażaków OSP do ronda Spadochroniarzy, co z pewnością wpłynie na codzienne plany wielu kierowców.

  1. Modernizacja obejmuje wymianę nawierzchni oraz odtworzenie poboczy.
  2. Roboty drogowe finansowane są z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz budżetów lokalnych samorządów.
  3. Prace przy układaniu asfaltu odbywać się będą nocą.
  4. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy w czasie trwania najważniejszych prac.

Zakres prac jest szeroki i obejmuje nie tylko wymianę zużytej nawierzchni, ale i renowację poboczy, co znacząco wpłynie na komfort i bezpieczeństwo użytkowników drogi. Inwestycja ta nie tylko poprawi estetykę ulicy, ale również zwiększy jej funkcjonalność, szczególnie ważną w intensywnie użytkowanych obszarach miejskich.

"Prace prowadzone będą przy ruchu wahadłowym. Podczas układania masy asfaltowej prace będą odbywać się porą nocną" - informuje przedstawiciel wykonawcy, firma Berger Bau Polska.

Modernizacja ul. Zaborskiej to krok ku lepszej przyszłości infrastrukturalnej naszego miasta, mający na celu nie tylko poprawę warunków jazdy, ale również zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mieszkańcy mogą oczekiwać pewnych niedogodności w najbliższych tygodniach, jednak efekt końcowy z pewnością wynagrodzi chwilowe utrudnienia.


Wg inf z: Powiat Oświęcimski