Od zawsze marzyłeś o samochodzie terenowym i jesteś pewny, że już niedługo spełnisz swoje marzenie i staniesz się jego świeżym nabywcą? Posiadanie samochodu terenowego bardzo ułatwia życie, jeśli mieszka się na obszarach podmokłych, w okolicznościach przyrody. Tego rodzaju auto to także prawdziwy krzyk mody dla wszystkich wielbicieli szeroko pojętych motoryzacyjnych sportów terenowych. Bardzo ważnym elementem technicznym w samochodzie terenowym jest lampa pozycyjna LED - do przyczepy również, jeżeli zamierzamy z takiego rozwiązania skorzystać.
Lampa pozycyjna LED - widoczność
Światła pozycyjne LED (patrz www.egkal.pl) w samochodach terenowych dzięki podwyższonemu nadwoziu i charakterystycznej pozycji świecą z jeszcze większą intensywnością, niż typowe lampy pozycyjne LED do zwykłych samochodów osobowych. Zwłaszcza w działaniu świateł białych przednich zauważa się znacznie większą intensywność, choć jeśli porównamy parametry mocy i napięcia - różnica będzie naprawdę niewielka. Boczne lampy pozycyjne LED pomarańczowe uratują samochód terenowy przed wszelkiego rodzaju kraksami i zderzeniami. Mimo że są to auta dostosowane do pracy w naprawdę ekstremalnych warunkach, nie zwalnia to ich właścicieli z konieczności zapewnienia podstawowych elementów rzutujących na zachowanie poziomu bezpieczeństwa, regulowanych także przez kodeks ruchu drogowego. To właśnie światła pozycyjne LED należą do tych części zewnętrznych w samochodach terenowych, gdzie najczęściej dochodzi do obtłuczeń, zadrapań i ubytków. Lampa pozycyjna LED do przyczepy również powinna być mocna i solidna, ponieważ nikt nie chce przepłacać na ciągłej wymianie świateł. Mimo wszystko jest to wydatek.
Światła pozycyjne LED - vademecum kierowcy
Najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o światła pozycyjne do przyczepy dołączone do samochodu terenowego, będą modele umieszczone na ramionach z opcją wysuwania. Dlaczego? Często zdarza się tak, że klasyczne światło w przyczepie, w bardziej płaskiej postaci jest trudno zauważalne, zwłaszcza w sytuacji, kiedy auto pokonuje ostre zakręty, a przyczepa zmienia swój kąt w trakcie jazdy. Specjalne ramię w lampie, poprzez swoją elastyczność i oryginalny kształt nadaje emitowanemu światłu określoną pozycję. W ten sposób kierowca jadący z tyłu widzi dokładnie zamiary poruszającego się samochodem terenowym. Wie, czy spodziewać się hamowania lub zakrętu. Do duże udogodnienie.
Światła pozycyjne LED - przeglądy
Kierujący na co dzień samochodem terenowym powinien ze szczególną uwagą podchodzić do tematu kontroli świateł pozycyjnych. Jeśli używamy samochodu do częstych jazd rekreacyjno - wyścigowych, taka kontrola powinna być przeprowadzana przynajmniej raz na 2 miesiące. Lepiej traktować ten temat poważnie, ponieważ za uszkodzone, niepełne lub nieprawidłowo zamontowane lampy pozycyjne grożą wysokie kary, łącznie z grzywną oraz dodatkowymi punktami karnymi (z pewnością więcej, niż 10, choć kilka lat temu dostawało się około 5, prawo drogowe jest jednak bardzo elastyczne i szybko się zmienia).