Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Komentarz kosmetologa!

Wśród zabiegów kosmetologicznych, jednym z najchętniej wybieranych i najgoręcej dyskutowanych jest tytułowa depilacja laserowa. Zabieg ten pozwala na trwałe usunięcie owłosienia z danej części ciała, jest to metoda innowacyjna, skuteczna i bardzo zaawansowana technologicznie – a zatem to zachęcająca alternatywa dla depilacji woskowej i innych.

Dla osób, które z wątpliwościami spoglądają na zabieg depilacji laserowej, ciekawą może okazać się nasza rozmowa ze specjalistką w dziedzinie kosmetologii, reprezentującą gabinet depilacji laserowej - AkademiaZdrowejSkory.pl. Zapraszamy do lektury!

Czy depilacja laserowa boli? Jak wygląda sam zabieg?

To znana, ceniona globalnie, bezinwazyjna metoda usuwania owłosienia. Co do zasady jest bezdotykowa – laser do depilacji nie dotyka i nie działa bezpośrednio na zewnętrzną warstwę skóry. Uszkadza jedynie mieszki włosowe, czego efektem jest trwała redukcja owłosienia. Depilacja laserowa jest zabiegiem przeznaczonym zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Można ją stosować w bardzo zróżnicowanych miejscach. Czy depilacja laserowa boli? Cóż, w trakcie nakierowania lasera do depilacji na konkretne miejsce możemy poczuć lekkie pieczenie lub swędzenie, ale nie jest to raczej klasyfikowane jak ból. Można to lepiej opisać jako chwilowy dyskomfort. Ważne, by zabieg wykonywał doświadczony kosmetolog, to główna rzecz decydująca o efektywności depilacji laserowej oraz o tym, jak przebiega sam zabieg od strony dyskomfortu.

Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba odbyć dla trwałego efektu?

Jest to kwestia mocno indywidualna, zależy od ilości owłosienia, jego grubości włosa i innych uwarunkowań, średnio jednak trwały efekt depilacji laserowej można osiągnąć po koło 6 zabiegach. Mylnie twierdzi się w obiegowej opinii, że depilacja laserowa to jedna sesja – co prawda już po pierwszej wizycie redukcja owłosienia to koło 40%, jednak by cieszyć się prawdziwie estetycznym i kompletnym efektem, trzeba ustawić cykl sesji ze swoim kosmetologiem. Specjalista dobierze dla nas ilość wizyt oraz ich częstotliwość – odstępy pomiędzy poszczególnymi wizytami w gabinecie kosmetologicznym mogą wynosić nawet kilka miesięcy (więcej na AkademiaZdrowejSkory.pl).

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Warto poznać listę przeciwwskazań oraz porozmawiać ze specjalistą z gabinetu kosmetologicznego, który powinien przeprowadzić wywiad przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu depilacji laserowej. Niektóre choroby, np. dermatologiczne, onkologiczne itd. mogą wykluczyć chwilowo lub trwale ten zabieg. Oprócz przeciwwskazań, sam zabieg depilacji laserowej jest całkowicie bezpieczny i nie niesie za sobą ryzyka jakichkolwiek szkodliwych zmian. Przez niedługi czas po zabiegu możemy zauważyć miejscowe zaczerwienienie, ale to całkowicie naturalne i szybko znika.