Nowy wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Malcu

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Malcu stanął nowy nabytek – to lekki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Iveco Daily. Powiat Oświęcimski wsparł finansowo zakup w kwocie 30 tysięcy złotych.

W oficjalnym przekazaniu kluczy, którego dokonał burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar, Powiat Oświęcimski reprezentowali starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz, członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Jerzy Mieszczak oraz radny powiatowy Józef Szafran.

Koszty zakupu pokryte zostały z budżetu Gminy Kęty, w tym środki z Funduszu Sołeckiego sołectwa Malec, budżetu Powiatu Oświęcimskiego oraz samorządu Województwa Małopolskiego. Reszta potrzebna na zakup: 111.343,00 stanowiło wkład własny jednostki – to pieniądze pozyskane od mieszkańców, darczyńców i sponsorów. Wartość umowy to 340.095,000 zł.

– W imieniu całej wspólnoty strażackiej dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania jednego z naszych marzeń, jakim bez wątpienia jest nowy samochód strażacki – zaznaczył Prezes OSP Malec Jacek Jonkisz. Jak poinformował, uroczyste poświęcenie nowego pojazdu nastąpi w czerwcu 2022 r., w dzień jubileuszu 95-lecia jednostki.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy mieści sześć osób, posiada zabudowę kontenerową z roletami, zbiornik wodny 1000 l ze zintegrowanym zbiornikiem na środek pianotwórczy 130 l, zwijadło szybkiego natarcia z wężem o długości 60 m, agregat wysokociśnieniowy wodno-pianowy o wydajności 100 l/min z rozruchem elektrycznym i ręcznym, maszt oświetleniowy LED sterowany automatycznie pilotem, wyciągarkę elektryczną o uciągu 5440 kg, a na dachu podest roboczy z wyjściem po drabinie. Po doposażeniu zostanie włączony do podziału bojowego jednostki.

Źródło: InfoKęty

  • Nowy wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Malcu
  • Nowy wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Malcu
  • Nowy wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Malcu
  • Nowy wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Malcu