Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Plakat informujący o pierwszym meczu drużyny Sabers Oświęcim, która 21 październuika będzie rywalizować na lodowisku w Oświęcimiu z ekipą ze słowackiej Zyliny.

Już dziś zapraszamy na pierwszy mecz akademickiej drużyny hokejowej UHT Sabers Oświęcim. W inauguracyjnym meczu rozgrywek EUHA nasza drużyna podejmie 21 października (czwartek) o godz. 18 na oświęcimskim lodowisku rywali ze Słowacji – HC Uniza Zilina.

Nasza drużyna złożona ze studentów Małopolskiej Uczelni Państwowej oraz uczniów i absolwentów SMS Oświęcim dołączyła do wielkiej sportowej rodziny uniwersyteckiego sportu w Europie. Jak już informowaliśmy, Małopolska Uczelnia Państwowa, Miasto Oświęcim, Powiat Oświęcimski oraz Uczniowski Klub Hokejowy Unia Oświęcim są sygnatariuszami porozumienia, na mocy którego drużyna University Hockey Team Sabers Oświęcim przystąpiła do rywalizacji w rozgrywkach Europejskiej Uniwersyteckiej Ligi Hokeja (EUHL) prowadzonej przez European University Hockey Association (EUHA).

EUHA jest pozarządową, apolityczną organizacją aktywnie wspierającą i promująca sport wśród młodzieży, z naciskiem na rozwój i promocję zajęć sportowych, a zwłaszcza hokeja na lodzie wśród studentów. Głównym i regularnym wynikiem działań EUHA jest organizacja zawodów Europejskiej Uniwersyteckiej Ligi Hokeja (EUHL), które stwarzają młodym studentom-sportowcom wyjątkowe możliwości rozwoju ich podwójnych karier i pozwalają im odnosić sukcesy zarówno w sporcie, jak i w edukacji.

Zapraszamy wszystkich sympatyków hokeja na lodowisko przy ul. Chemików 4. Żywiołowy doping z pewnością poniesie naszych hokeistów w debiucie w akademickich rozgrywkach.

  • Plakat informujący o pierwszym meczu drużyny Sabers Oświęcim, która 21 październuika będzie rywalizować na lodowisku w Oświęcimiu z ekipą ze słowackiej Zyliny.