Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Dzieci uczestniczące w zajęciach patriotycznych w MDK.

Zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury, placówce prowadzonej przez Powiat Oświęcimski, w tygodniu poprzedzającym święta majowe odbywają się pod hasłem patriotyzmu.

Muzycy uczą m.in. utworu „Witaj Majowa Jutrzenko”, plastycy wykonują z dziećmi ozdoby, które upiększają placówkę, a w czasie zajęć z gier i zabaw, uczestnicy zmagają się w rozgrywkach, które przybliżają im historię naszego kraju – mówi Alina Kwarciak, dyrektorka placówka przy ul. Olszewskiego.

Przy okazji przypominamy, że 2 maja świętujemy Dzień Flagi RP. Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza m.in. jednostki samorządu terytorialnego, urzędy administracji rządowej, instytucje kultury, szkoły, organizacje pozarządowe, a przede wszystkim mieszkańców polskich miast i gmin do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.

Organizatorzy akcji zapraszają również do udostępniania na stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych okolicznościowego spotu zachęcającego do wywieszenia flagi.

Więcej informacji na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/2-maja-wywies-flage/

Spot: https://www.youtube.com/watch?v=VBJhyEW_jFY&t=4s

Fot. MDK

  • Dekoracja biało-czerwona w MDK.
  • Dzieci uczestniczące w zajęciach patriotycznych w MDK.
  • Dzieci uczestniczące w zajęciach patriotycznych w MDK.