Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Narożniki coraz częściej zastępują kanapę i fotele w salonach. Zaoszczędzają miejsce i są dekoracją naszego salonu. Takie narożniki mogą mieć różne funkcje. Niektórzy szukają narożników z funkcją spania, inni chcą tylko wygodnych narożników, aby móc na nich wypocząć w ciągu dnia. Jeszcze inna grupa zwraca uwagę głównie na funkcji dekoracyjnej. Poniżej przedstawimy kilka rzeczy, o których należy pamięta,ć wybierając odpowiedni narożnik do salonu.

Wielkość ma znaczenie

 Wybór narożnika do salonu - co warto wiedzieć

Im większe pomieszczenie tym większy może być narożnik. Jeśli mamy dużą rodzinę, lub często odwiedzają nas goście to lepsza byłby większych rozmiarów narożnik. Jednak należy pamiętać, ze większe narożniki nadają się tylko do dużych i przestronnych pomieszczeń. Nie można przesadzić, więc z wielkością, aby zapewnić przejście. Narożnik musi też być dostosowany do nas i naszych znajomych. Jest to ważne, aby nikt nie musiał siedzieć z wiszącymi nogami lub podkurczonymi nogami lub żeby wysoka osoba mogła spokojnie się oprzeć nie natrafiając na ścianę. Co do drugiej sytuacji wyjściem mogą być regulowane oparcia.

Kształt narożniku

Narożnik może mieć kształt litery L lub litery U. Narożniki o kształcie litery L są dostępne w wielu wymiarach, kolorach i stylach. Łatwo będzie coś dobrać odpowiedniego do naszego salonu. Taki narożnik sprawdzi się zarówno w małych jak i dużych pomieszczeniach. Narożnik w takim kształcie może być prawy albo lewy. Warto zastanowić się jaki potrzebujemy i kupić odpowiedni. Można je łatwo rozróżnić. Gdy staniemy przed takim narożnikiem, to jeśli wydłużona część (nazywana szezlongiem) jest z lewej strony to mamy przed sobą narożnik lewy. Jeśli z prawej to mamy narożnik prawy. Inaczej jest w przypadku narożników o kształcie litery U. Są one większych rozmiarów i nie są odpowiednie do mniejszych pomieszczeń. Tutaj także możemy rozróżnić narożnik prawy i lewy. I sytuacja jest taka sama. Jeśli narożnik jest dłuższy po lewej stronie to jest to narożnik lewy, jeśli z prawej to jest to narożnik prawy. Duże narożniki znajdziesz np. na https://www.meblelargo.pl/duzy-naroznik,tag.html

Dodatkowa funkcja - funkcja spania

Jeśli zamierzamy kupić narożnik z funkcją spania to znowu trzeba brać pod uwagę wielkość. Narożnik w takim przypadku nie może być zbyt krótki, żeby był wygodny. Tutaj też warto brać pod uwagę system rozkładania. Jeśli mamy zamiar spać na tym narożniku codziennie to warto zainwestować w system rozkładania wózek. Taki system pozwala na rozłożenie narożnika do większych rozmiarów dzięki czemu jest wygodniejsza do spania. Jest to też bardzo łatwy i prosty sposób rozkładania narożnika.

Obicie nagłówka

Są różne tkaniny, którymi nagłówek może być obity, np. ekoskóra albo tkanina tapicerska. Ekoskóra ma swoje zalety. Jest raczej bardziej odporna na plamy i łatwiejsza do czyszczenia, ale ma też kilka minusów. Uczucie chłodu przy siadaniu, klejenie się do skóry w lato oraz wrażliwe na uszkodzenia (rozcięcia spowodowane pazurkami naszych zwierząt domowych). Tkanina tapicerska jest bardziej tradycyjna i przyjemniejsza w dotyku. Niestety jest też jest bardziej podatna na zabrudzenia i trudniejsza w czyszczeniu.

Podsumowanie

Każdy narożnik ma jakieś wady i zalety i należy wybrać odpowiedni dla siebie. Nie można podejmować decyzji na szybko i bez głębszego zastanowienia. Polecamy też zmierzyć miejsc, w którym ma stać narożnik. Wtedy będziemy pewni, że wszystko się zmieści.