Gmina Zator. Naruszył zakaz zbliżania się do rodziny, został zatrzymany

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 19 – letniego mieszkańca gminy, który złamał zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie nad rodzicami i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

W niedzielę (22.06.) tuż po godz. 18, policjanci interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Zator w związku z awanturą, którą wszczął młody mężczyzna mający zakaz zbliżania się do rodziny. Policjanci zatrzymali 19 – letniego agresora, który trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Środki zapobiegawcze w postaci: nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz policyjny dozór, zostały nałożone początkiem maja br. na podstawie zebranych przez zatorskich policjantów dowodów świadczących o tym, że 19 – latek przez kilka miesięcy znęcał fizycznie i psychicznie nad rodzicami.

W związku z ostatnim naruszeniem nałożonych zakazów policjanci wystąpili do prokuratora o zmianę środków zapobiegawczych wobec przez podejrzanego. Dziś 19 – latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, a następnie trafił przed oblicze sędziego który zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Sprawa podejrzanego o znęcanie nad rodzicami 19 – latka:
http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/gmina-zator-sprawca-znecania-z-nakazem-opuszczenia-miejsca-zamieszkania-zakazem