Oświęcim. Zlekceważyli prawo i wprowadzone obostrzenia, aby wspólnie napić się alkoholu

Trzech mieszkańców Oświęcimia, na miejsce towarzyskiego spotkania bez maseczek ochronnych, ale za to z alkoholową nalewką, wybrało jedną z ławeczek na Placu Pokoju w Oświęcimiu. Mężczyźni nie dość, że zlekceważyli Ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, zlekceważyli również przepisy wprowadzone w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się epidemii.

Policjanci, strażnicy miejscy i żołnierze wspomagają służby sanitarne i medyczne, poprzez reagowanie na przypadki łamania zakazów wprowadzonych w związku z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa. Większość mieszkańców powiatu oświęcimskiego wzorowo stosuje się do wprowadzonych obostrzeń, dbając tym samym o zdrowie własne i swoich rodzin. Niestety zdarzają się jednak również osoby, które świadomie lekceważą prawo.

Do jednego z takich zdarzeń doszło wczoraj (19.05.2020) tuż po godzinie 17.00 na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Podczas obchodu Placu Pokoju dzielnicowi dostrzegli trzech mężczyzn, którzy siedząc na ławeczce spożywali alkohol. Ponadto zgodnie z obowiązującym nakazem mężczyźni nie mieli nałożonych na twarz maseczek ochronnych, a także nie zachowywali odpowiedniej odległości. W trakcie czynności policjanci poinformowali mieszkańców Oświęcimia tj. 50, 56 i 59 – latka o naruszeniu obowiązujących przepisów oraz skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu, a także powiadomieniu Inspekcji Sanitarnej, która może nałożyć karę grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.

Przypominamy, że osoby, które lekkomyślnie naruszają zasady postępowania obowiązujące w związku z epidemią koronawirusa, ryzykują zdrowiem, a nawet życiem nie tylko swoim, ale i innych osób – w tym ich rodzin i bliskich. Wszyscy ci, którzy umyślnie nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań.