Gmina Oświęcim.  Zatrzymany poszukiwany listem gończym,  podejrzany o jazdę w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca kolizji

Policjanci z oświęcimskiej drogówki podczas pościgu zatrzymali pijanego kierowcę, podejrzanego o spowodowanie kolizji drogowej, a następnie ucieczkę z miejsca zdarzenia. Okazał się nim poszukiwany listem gończym 32 – letni mieszkaniec Przeciszowa. Błyskawiczne zatrzymanie drogowego przestępcy było możliwe dzięki wzorowej reakcji innych uczestników ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek tuż po godzinie 18.00 w miejscowości Włosienica na trasie Oświęcim - Zator /DK 44/. Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał dwa zgłoszenia dotyczące samochodu marki Peugeot, który jedzie slalomem. We wskazany rejon natychmiast został skierowany patrol Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjanci z komisariatu Policji w Zatorze. W drodze na miejsce policjanci z drogówki dostrzegli poszukiwany pojazd znajdujący się w przydrożnym rowie. Z relacji mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy zatrzymali się, aby udzielić pomocy uczestnikom kolizji wynikało, że kierowca, pozostawiając pasażera uciekł pieszo z miejsca zdarzenia, ponieważ był pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze błyskawicznie wszczęli poszukiwania sprawcy kolizji, w efekcie czego, już po kilkunastu minutach, mężczyznę pasującego do rysopisu dostrzegli policjanci z drogówki. Po krótkim pościgu został on zatrzymany. Jak się okazało był to 32 - letni mieszkaniec Przeciszowa, od roku poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności za rozbój i nie alimentację. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało 3,6 promila alkoholu, a ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji, a następnie do jednego z zakładów karnych gdzie spędzi kilka miesięcy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Jak widać na powyższym przykładzie, dzięki właściwej reakcji wzorowych uczestników ruchu drogowego m. in. instruktora nauki jazdy z Olkusza i jego kursantki, którzy dostrzegli zagrożenie, a także dzięki wskazówkom udzielonym przez mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy zatrzymali się na miejscu kolizji, policjanci szybko trafili na ślad i zatrzymali drogowego przestępcę.