Aspirant Anna Bibrzycka z Komisariatu Policji w Kętach udanie reprezentowała Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu w wojewódzkich eliminacjach do II Ogólnopolskiego Konkursu dla „Policjantów Oskarżycieli Publicznych”. Policjantka pozbawiła złudzeń pozostałych rywali i zwyciężyła w tej fazie konkursu.

To kolejny sukces kęckiej policjantki, która w zeszłym roku zajęła miejsce trzecie.

W tegorocznych eliminacjach wzięło udział 20 funkcjonariuszy z 20 małopolskich komend miejskich i powiatowych Policji.

Testy wiedzy obejmowały dwa zakresy – znajomość przepisów (w szczególności ustaw: Kodeks wykroczeń, Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego, Ustawa Prawo o ruchu drogowym) oraz rozwiązywanie kazusów z materialnego prawa wykroczeń – przybliża asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że asp. Anna Bibrzycka wykazała się najlepszą wiedzą z zakresu postępowania w sprawach o wykroczenia oraz w zakresie postępowania przed sądem jako oskarżyciel publiczny. Drugie miejsce w konkursie zajął podkom. Krzysztof Zapała z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, a trzecie podkom. Szczepan Szczypuła z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Asp. Anna Bibrzycka będzie reprezentowała garnizon małopolski w finale II. Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów Oskarżycieli Publicznych, który odbędzie się w dniach 17-19 listopada 2019 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

(Źródło: KPP Oświęcim)