UM Oświęcim: Oświęcim. Wiele atrakcji w ramach Jesieni Oświęcimskiej. W ten weekend warto zajrzeć na oświęcimski rynek
Po raz kolejny w Oświęcimiu odbędzie się ” Jesień Oświęcimska”. Tegoroczna edycja upłynie pod znakiem doskonałej, różnorodnej muzyki i fantastycznej zabawy. Prezentacje artystyczne zaplanowano na 14 i 15 września na Rynku Głównym.
W programie koncerty zespołu Beniamin i RR, Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej. Usłyszymy też piosenki francuskie w wykonaniu Martineau Trio w składzie: François Martineau, Mateusz Gurgul i Magdalena Gurgul. Teatr Pantomimy Mimo przedstawi spektakl pt. “Przedwczorajsze historie”. Niedzielne popołudnie zakończy koncert Jazz Bandu Młynarski-Masecki pt. “Noc w Wielkim Mieście”.
W tych dniach w ramach “Kuchni świata” będzie można spróbować przekąsek i potraw francuskich przygotowanych przez mistrza kuchni Sebastiana “Szromu” Schroma. Na swoje stoisko promocyjne zaprasza miasto partnerskie Ballan Mire, na którym czas będzie umilał kataryniarz.
W sobotę , 14 września, oświęcimianie wspólnie namalują “Portret miasta”, a 15 września na wzgórzu zamkowym odbędzie się 6. Targowisko staroci “Rzeczy z duszą” a dla zwiedzających Muzeum Zamek udostępni ekspozycje muzealne.
Jesień Oświęcimska
14-15 września 2019
14 września 2019
koncerty:
godz. 17.30 Beniamin i RR
godz. 19 Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem
(Rynek Główny)
15 września 2019*
godz. 14 Martineau Trio w składzie: François Martineau, Mateusz Gurgul i Magdalena Gurgul z koncertem piosenki francuskiej
godz. 15 Teatr Pantomimy Mimo ze spektaklem “Przedwczorajsze historie”
godz. 16 Jazz Band Młynarski-Masecki z koncertem “Noc w Wielkim Mieście”
*podane godziny mogą ulec przesunięciom
(Rynek Główny)
14 września 2019
godz. 14 “Portret miasta” wspólne malowanie
(Rynek Główny)
14-15 września 2019
godz. 14-18 “Kuchnie świata kuchnia francuska” degustacje przekąsek i potraw przygotowanych przez mistrza kuchni Sebastiana “Szromu” Schroma
(Rynek Główny)
14-15 września 2019
godz. 14-18 stoisko promocyjne miasta partnerskiego Ballan Mire czas umilał będzie kataryniarz
(Rynek Główny)
15 września 2019
godz. 10-18 6. Targowisko staroci “Rzeczy z duszą”, zwiedzanie ekspozycji muzealnych
(Muzeum Zamek w Oświęcimiu i Ratusz)
Organizator: Oświęcimskie Centrum Kultury
Partnerzy: Miasto Oświęcim, Muzeum Zamek, Miasto Ballan-Mire, La Rossa
Więcej o artystach występujących podczas ” Jesieni Oświęcimskiej”: http://www.ock.org.pl/Jesien-Oswiecimska-2019-5474.html
Urząd Miasta Oświęcim, http://web.um.oswiecim.pl/ , oswiecim.pl/?p=27210
Autor: krystian