Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które wkrótce ukończy trzeci rok życia to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek czy przedszkole jest właściwym wyborem dla Twojego dziecka? Z pewnością wielu rodziców zadaje sobie to pytanie.

Czy przedszkole to dobry wybór dla Twojego dziecka?

Jak wybrać właściwe przedszkole dla naszego dziecka?

Wybór przedszkola lub szkoły wcale nie jest porosty. Czym kierować się, żeby dobrze wybrać? Zapewne to pytanie dręczy niejednego z nas. Pamiętajmy, że przedszkole i czas jaki dziecko w nim spędzi będzie miało niebagatelne znaczenie dla jego dalszego właściwego rozwoju. Po pierwsze pamiętajmy o tym, że w dzisiejszych czasach przedszkolanką czy panem przedszkolanką nie zostaje się z przypadku. Osoby pracujące w przedszkolu z naszymi dziećmi to osoby wykształcone. Aby uczyć i wychowywać nasze dzieci w przedszkolu trzeba mieć ukończone odpowiednie studia wyższe, których ukończenie daje uprawnienia do nauczania naszych dzieci. Przykładem takich studiów jest pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna Warszawa. Podczas jednolitych, pięcioletnich studiów magisterskich przyszli wychowawcy naszych dzieci uczą się tego jak nauczać nasze dzieci i jakie stosować metody wychowawcze, aby nasze dzieci rozwijały się prawidłowo, aa przy tym odkrywały swoje pasje i poznawały świat z niegasnącą ciekawością.

Przedszkole prywatne czy publiczne?

To pytanie zadaje sobie wieku rodziców. Choć jest też wielu, którzy po prostu nie mają wyjścia i zapisują dziecko do placówki prywatnej z powodu braku miejsc w placówce samorządowej. Brutalna rzeczywistość niestety często nie daje polskim rodzicom żadnego wyboru. Jednak spróbujmy sobie wyobrazić sytuację, w której polskiego rodzica stać na finansowanie dziecku pobytu oraz nauki w placówce prywatnej, ale ma wątpliwości czy jest to na pewno trafiony wybór. Z pewnością zaletą placówek samorządowych jest wysokość opłat jakie ponoszą rodzice za pobyt dziecka w takiej placówce, Doliczając do tego dodatkowe koszty jak wyjścia do teatru, kina, dodatkowe warsztaty czy zdjęcia to i tak wychodzi nam na koniec miesiąca cena niemalże promocyjna. Wielu rodziców obawia się jednak, że państwowa placówka będzie placówką gorzej wyposażoną aniżeli placówka prywatna. O ile w dużych miastach te różnice w wyposażeniu i stanie budynków nie są tak widoczne, o tyle placówki lokowane w małych miejscowościach rzeczywiście mogą być gorzej wyposażone. Z drugiej jednak strony placówki samorządowe w większości są placówkami budowanymi w okresie PRL, czyli posiadają pełną infrastrukturę towarzyszącą jak na przykład ogródek do zabaw z placem zabaw dla dzieci, a to nie oszukujmy się duży atut dla takiej placówki. Trzecim argumentem przemawiającym na korzyść placówki samorządowej jest fakt, że w większości takich placówek wciąż funkcjonują kuchnie, gdzie posiłki dla dzieci są przygotowywane na miejscu. Placówki prywatne oferują w większości posiłki w postaci cateringu. Dla rodziców, dla których dieta dziecka jest bardzo ważnym elementem składowym przy wyborze przedszkola może to być kwestia decydująca. Z drugiej strony przedszkole prywatne może oferować naszemu dziecku o wiele bardziej bogatą i różnorodną ofertę zajęć dodatkowych i być po prostu czynne o wiele dłużej niż jednostka samorządowa.

Z pewnością w momencie wyboru przedszkola dla naszego dziecka musimy kierować się tym co dla nas jest ważne. Na przykład: opinią na temat przedszkola, lokalizacją placówki czy godzinami otwarcia placówki, ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby i priorytety.