Oświęcim. Mieszkańcy Oświęcimia ujęli nietrzeźwego kierowcę

W nocy z 21/22 czerwca 2019 w Oświęcimiu trzej mieszkańcy Oświęcimia ujęli, a następnie przekazali policjantom pijanego kierowcę. Zatrzymany 23 – latek wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 1,50 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło tuż po północy na ulicy Wysokie Brzegi w Oświęcimiu , trzej mieszkańcy Oświęcimia siedzący w swoim samochodzie zauważyli jak z impetem na chodnik wjeżdża seat ibiza. Po chwili z pojazdu wysiadł zataczający się mężczyzna. Reakcja mieszkańców Oświęcimia była błyskawiczna. Ujęli nietrzeźwego, a następnie przekazali policjantom.

Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 23 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,50 promila alkoholu.

Policjanci przypominają o konsekwencjach i apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługują mieszkańcy Oświęcimia za wzorową reakcję. Widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zadziałali nie dopuszczając, aby sprawca przestępstwa drogowego uniknął odpowiedzialności.