Oświęcim. Nietrzeźwy zasnął za kierownicą

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji podczas nocnego patrolu zatrzymali nietrzeźwego, który zasnął za kierownicą. Mężczyzna mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu przyjechał po swojego znajomego.

W nocy z 22/23 czerwca 2019 tuż po godzinie 1.00 dyżurny oświęcimskiej jednostki Policji odebrał anonimowe zgłoszenie dotyczące forda znajdującego się na parkingu przy ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna znajdujący się za kierowcą pojazdu najprawdopodobniej jest pijany. Informacja natychmiast trafiła do wszystkich patroli. Po kilku minutach policjanci ogniwa patrolowo - interwencyjnego opisywany samochód zauważyli na parkingu przy ulicy Śniadeckiego. Pojazd miał włączony silnik, a za jego kierownicą spał mężczyzna. Jak się okazało był to 41 – letni obywatel Ukrainy, który przyjechał odebrać znajomego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,30 promila alkoholu.

Policjanci przypominają o konsekwencjach i apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.