Drugi raz z rzędu tytułem najlepszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Polsce zakończyła się Liga SMS dla pływaków z Powiatowego Zespołu Nr 2 SOMSiT im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

Na pływalni Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie reprezentacja Powiatu Oświęcimskiego zgromadziła łącznie 1955,5 punktów. Nasi pływacy wygrali dziesięć konkurencji indywidualnych i dwie sztafetowe.

Do zwycięstwa oświęcimskiej SMS w pływaniu szczególnie przysłużyły się Daria Nita, Dominika Kossakowska, Marta Klimek i Natalia Lewandowska.

Wiktoria w klasyfikacji generalnej nie byłaby możliwa również bez zawodników: Michała Daszkiewicza, Kamila Sieradzkiego, Oskara Cieśli, Wiktora Grzegorczyka, Przemysława Suchańskiego, Mateusza Dubasa i Jakuba Kwaśnego.

Należy podkreślić, że w tej rywalizacji liczy się zaangażowanie i współpraca całej drużyny, co niewątpliwie miało miejsce w Drzonkowie.

– Jako społeczność szkolna jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych pływaków, których efektem jest obrona tytułu najlepszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Polsce. Gratuluję serdecznie wszystkim zawodnikom i trenerom – powiedział Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Nr 2 SOMSiT im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

Jakub Konior (PZ Nr 2 SOMSiT)/Fot. zbiory SMS