6 kwietnia odbył się I Turniej Szachowy w Dolinie Karpia. Liczną grupę uczestników stanowili na nim wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu, którzy zwyciężyli we wszystkich kategoriach wiekowych. W zawodach udział wzięły 72 osoby.
Paweł Szkodny i Jakub Kantyka zdobyli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w kategorii do 10 lat. 6 miejsce zdobył Adam Kotyla w tej samej kategorii wiekowej.
W grupie do lat 16 zwyciężył Maciej Daszkiewicz, a na trzecim miejscu uplasował się Benedykt Paluch. Dalsze miejsca zajmowali pozostali wychowankowie MDK: Aleksander Juszczyk, Eryk Bytomski, Hubert Homa, Kacper Kantyka, Julia Gutowska, Patryk Pływacz i Ryszard Klimas.
Instruktor Tomasz Kantyka zwyciężył w kategorii OPEN, a Tomasz Koziara zajął zaszczytne 4 miejsce. Dalsze miejsca zajęli: Damian Patyna, Damian Borowczyk i Rafał Kaczor.
Rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana. Wszyscy startujący otrzymali drobne upominki, a najlepsi puchary i nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.
źródło: MDK Oświęcim