Powiat. Podsumowanie policyjnej akcji „ZNICZ 2018”

W trakcie trwania akcji „Znicz 2018” na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła i jedna została ranna. Ponadto policjanci wykonywali czynności przy 19 zgłoszonych kolizjach drogowych.

Podczas kontroli drogowych policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 13 uczestników, którzy kierowali pod wpływem alkoholu. Wśród nich znalazło się 6 nietrzeźwych kierowców samochodów, 5 nietrzeźwych rowerzystów, 1 kierowca samochodu będący w stanie po użyciu alkoholu oraz 1 rowerzysta, który kierował w stanie po użyciu alkoholu.

Akcja „Znicz” już za nami, ale policjanci w dalszym ciągu apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę na drodze. Kierowcy powinni zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków drogowych, a także zwracać uwagę na pieszych. Pieszym przypominamy o zakładaniu elementów odblaskowych, co w znaczny sposób podniesie ich bezpieczeństwo na drodze. Apelujemy również do rodziców, aby sprawdzali czy ich dzieci posiadają elementy odblaskowe i czy noszą je w odpowiedni sposób.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.