Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Nietrzeźwy kierowca posiadający zakaz kierowania, wpadł w ręce kryminalnych

W nocy z 20/21 października 2018 policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę, który posiadał również sądownie orzeczony zakaz kierowania.

Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu w sobotnią noc. Tuż po godzinie 4.00 policjanci Wydziału Kryminalnego patrolując rejon Osiedla Zasole na ulicy Obozowej zauważyli samochód marki Renault, którego kierowca wykonywał dziwne manewry. Funkcjonariusze podejrzewając, iż za kierownicą pojazdu znajduje się nietrzeźwy, natychmiast pojechali za renault włączając sygnały uprzywilejowania oraz dając kierującemu znak do zatrzymania się. Podczas kontroli funkcjonariusze potwierdzili swoje spostrzeżenie. Badanie stanu trzeźwości 24 – letniego mieszkańca Oświęcimia wykazało, że miał w organizmie 2 promile alkoholu, a ponadto posiadał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od powyższej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Za kierowanie pojazdem z sądownym zakazem kierowania grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.