Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Chełmke. Nietypowa interwencja dzielnicowych

Dzielnicowi po otrzymaniu zgłoszenia o wałęsającym się dziku przeprowadzili interwencję, podczas której schwytali … świnkę wietnamską i przekazali ją właścicielowi.

W sobotni poranek [20.10.2018] około godziny 7.30 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zostali zaalarmowani przez mieszkańców o dziku wałęsającym się na ulicy Powstańców Śląskich. Dzielnicowi, którzy pełnili w pobliżu służbę natychmiast zajęli się lokalizowaniem nietypowego spacerowicza. Kilka minut później namierzyli czworonoga na ulicy 11–go Listopada. Okazał się nim nie dzik, lecz świnka wietnamska.

Uciekinierka była oswojona i jak ustalili policjanci pochodziła z hodowli prowadzonej w Libiążu, oddalonym od Chełmka o kilka kilometrów. W asyście policjantów świnka spokojnie poczekała na przyjazd swojego właściciela, który został pouczony o obowiązku dotyczącym zachowania nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Mężczyzna zobowiązał się do odpowiedniego zabezpieczenia zagrody, po czym dziękując policjantom, odebrał uciekinierkę.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.