Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który próbował wręczyć „łapówkę”

W dniu 13 września 2018 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, zatrzymali 56 - letniego mieszkańca Oświęcimia, który chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za jazdę w stanie nietrzeźwości, proponował policjantom przyjęcie korzyści majątkowej. W ten sposób kierujący dopuścił się drugiego poważnego przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na ulicy Chemików w Oświęcimiu /DK 44/ , gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż po godzinie 17.00 do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Ford, który jechał z prędkością 90 km/h na odcinku, na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Za kierownicą auta siedział 56 – letni mieszkaniec Oświęcimia, którego policjanci poinformowali o popełnionym wykroczeniu. W trakcie czynności od mężczyzny funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,75 promila alkoholu, w związku z powyższym kierowca został powiadomiony, że dopuścił się przestępstwa drogowego. Wtedy mężczyzna oświadczył, że ma przy sobie ponad tysiąc złotych, które proponuje w zamian za odstąpienie od dalszych czynności wobec niego. Funkcjonariusze zareagowali stanowczo informując go, że próba wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi , w celu odstąpienia od dalszych czynności służbowych stanowi przestępstwo. W związku z tym 56 – latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.