cof

22 czerwca jest oficjalnym dniem odbioru świadectw i spotkań z nauczycielami. To właśnie dzisiaj uczniowie żegnają się ze szkolnymi murami. W szkołach prowadzonych przez Powiat Oświęcimski naukę kończy około 3,7 tysiąca uczniów. W uroczystych akademiach uczestniczą starosta oświęcimski Zbigniew Starzec, wicestarosta Jarosław Jurzak oraz członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Ewa Pawlusiak.

– Miniony rok szkolny był czasem wytężonej pracy dla całej powiatowej społeczności oświatowej. Za tę pracę serdecznie Wam dziękuję, gratulując osiągniętych sukcesów – zwracał się do uczniów, nauczycieli i dyrekcji starosta Zbigniew Starzec i dodał. – Zakończenie roku szkolnego to dla Was moment podsumowania całorocznej pracy, tworzenia planów na przyszłość oraz podejmowania postanowień na kolejny rok szkolny. Ale przed Wami wakacje, wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, odpocznijcie od trudów nauki i nabierzcie sił do podejmowania kolejnych wyzwań. W imieniu całego Zarządu Powiatu życzę Wam udanych wakacji i powrotu do szkoły z radością oraz zapałem do dalszej pracy.

Tegoroczny letni wypoczynek oficjalnie rozpocznie się 23 czerwca. 31 sierpnia 2018 będzie ostatnim dniem wakacji, ale ponieważ w tym roku 1 września wypada w sobotę, wakacje będą przedłużone jeszcze o dwa dni. Nowy rok szkolny rozpocznie się 3 września, w poniedziałek. Oznacza to kolejne dni wolne. W sumie uczniowie będą mieli jedne z najdłuższych wakacji, które potrwają 73 dni!

(NM)

Fot.: W popularnym „Chemiku” uczniowie pożegnali rok szkolny o godzinie 8.00.