Najpopularniejsze wydarzenie sportowe na Ziemi Oświęcimskiej Bieg Uliczny Run4Life ma nową ambasadorkę. Szpaler uczestników czekał na mecie na Esterę Laski – 23 latkę chorą na stwardnienie rozsiane.

W tegorocznej VI edycji Biegu Ulicznego wzięła udział rekordowa liczba uczestników. 16 czerwca na starcie pojawiło się ponad 1200 biegaczy z całej Polski i zagranicy. Organizatorzy przygotowali kilka konkurencji, a wśród nich biegi na 5 i 10 kilometrów. Swoją „dziesiątkę” pokonał również wicestarosta Jarosław Jurzak. Uczestnicy zmierzyli się także w konkurencji rolkowej, a najmłodsi wraz z rodzicami wzięli udział w biegu rodzinnym. Emocji nie brakowało. Szczególnie gdy swój bieg na 5 km finiszowała Estera Laski, która wspólnie z trenerką Martą Jankowską pokonała trudny dla siebie odcinek trasy. Przed rokiem lekarze stwierdzili u niej stwardnienie rozsiane, ale Estera nie poddaje się i walczy każdego dnia, pokonując chorobę. Na trasie biegu dziewczynie towarzyszył i dopingował starosta oświęcimski Zbigniew Starzec, a na ostatnich najtrudniejszych metrach wspierali ją jeszcze Robert Korzeniowski i Ada Palka. Na mecie czekał szpaler uczestników, którzy zgotowali jej gorące owacje. Estera wraz ze swoją trenerką zostały nowymi ambasadorkami Biegu Ulicznego Run4Life – już teraz planują udział w przyszłorocznych konkurencjach sportowych.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za ogromne zaangażowanie i wspaniałe życiowe wyniki!

Dziękujemy, że kolejny rok byliście z nami!

Organizatorem wydarzenia jest Powiat Oświęcimski wspólnie z Fundacją Peace Festival. Impreza sportowa została objęta honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki.

Dodajmy, że w tym roku dzięki sponsorowi Lech Free na wszystkich uczestników czeka niespodzianka w postaci darmowych zdjęć od Pic2Go. Wystarczy odwiedzić stronę: http://www.run4life.pl/pic2go/ i podać swój numer startowy.

(NM)