Powiat oświęcimski. Policjanci podczas pikników z okazji Dnia Dziecka promowali bezpieczeństwo

Podczas długiego majowo – czerwcowego weekendu policjanci powiatu oświęcimskiego realizowali działania pn. „Boże Ciało 2018”, a także uczestniczyli w piknikach i festynach rodzinnych z okazji Dnia Dziecka. Mając okazję do spotkania z młodymi i dorosłuymi mieszkańcami powiatu dzielnicowi promowali bezpieczeństwo oraz zainicjowane przez MSWiA programy: „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, „Dzielnicowy Bliżej Nas”, „Moja Komenda”, „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Policyjne stoiska profilaktyczne , jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci i młodzież zapoznawały się z pracą policjanta, chętnie przymierzały czapki, kamizelki i hełmy kuloodporne, a także wsiadały za kierownicę radiowozów, natomiast ich rodzice uwieczniali tę chwilę robiąc pamiątkowe zdjęcia. Z kolei wśród starszych uczestników pikników, dzielnicowi poruszali tematykę związaną z prewencją kryminalną i bezpieczeństwem w ruchu drogowym m.in. w ramach powiatowych programów „Bezpieczeństwo pieszego „ i „Bezpieczeństwo Rowerzysty”. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku nad wodą. Prezentowali sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako prostego, internetowego narzędzia dbania o bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania. Informowali również w jaki sposób można korzystać z aplikacji Moja Komenda, służącej mieszkańcom do szybszego kontaktu z dzielnicowym, czy znalezieniem najbliższej jednostki Policji.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.