Rewelacyjnie spisali się pływacy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim, funkcjonującej w Powiatowym Zespole nr 2 SOMSiT w Oświęcimiu. Zawodnicy gromadząc 4268 punktów, zwyciężyli w tegorocznej Lidze Szkół Mistrzostwa Sportowego w Lublinie.

Jak co roku najwięcej emocji przyniosły wyścigi sztafetowe, w których reprezentanci grodu nad Sołą zwyciężyli, dwukrotnie na 4×100 metrów stylem dowolnym i 4×200 metrów stylem dowolnym dziewcząt. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę wśród sprinterek w stylu dowolnym zwyciężyła Dominika Kossakowska, tuż za nią na drugim stopniu podium uplasowała się Marta Klimek.

Świetnie zaprezentowała się Katarzyna Kołodziej, która zwyciężyła w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym. Wśród chłopców drugie miejsce w stylu klasycznym wywalczył Maciej Krulikowski. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik, Mateusz Dubas. Z kolei w stylu zmiennym na drugim stopniu podium stanął Sebastian Ciastoń.

– Na pierwszy stopień podium wróciliśmy po czteroletniej przerwie, stopniowo i konsekwentnie tworząc zespół, który wywalczył zwycięstwo. Niezmiernie cieszy, że wieloletnia strategia polegająca na budowaniu drużyny zaowocowała i oświęcimianie już po raz jedenasty potwierdzili swój prymat wśród Szkół Mistrzostwa Sportowego – ocenia Alicja Woźnicka z SMS Oświęcim.

Do imponującego wyniku oświęcimskiej ekipy niewątpliwie przysłużyli się tegoroczni abiturienci „Chemika”, a więc Sebastian Ciastoń, Maciej Krulikowski, Władysław Butkiewicz, Kamil Goleniec, Mikołaj Kempa, Patryk Blachura, i Mateusz Sordyl” – kontynuuje trenerka, Alicja Woźnicka i dodaje. – Dziękujemy drużynie za niesamowitą mobilizację, która przyniosła wiele rekordów życiowych i wartościowych wyników, za fantastyczną atmosferę, piękną walkę i dobrą zabawę. Sukces nie byłby możliwy bez ciężkiej pracy na treningach pod okiem trenerów Marka Dorywalskiego, Przemysława Ptaszyńskiego, Piotra Woźnickiego, Jadwigi Zieleńskiej-Starzec i Andrzeja Brani.

(JK)

Naszym pływakom serdecznie gratulujemy!

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.