Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Przeciszów. Las. Poszukiwany sprawca, który ukradł przyczepę towarową, a następnie zatopił ją w Wiśle

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze poszukują sprawcy, który skradł mieszkańcowi Przeciszowa samochodową przyczepę towarową. Przyczepa, ale już uszkodzona została znaleziona w nurcie Wisły.

W dniu 29 maja 2018 mieszkaniec Przeciszowa powiadomił policjantów o kradzieży pozostawionej przy ulicy Podlesie w Przeciszowie, przyczepy samochodowej typu dłużyca.

W trakcie prowadzonych czynności, funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie tym razem pochodzące od wędkarza, który w nurcie rzeki Wisły w miejscowości Las zauważył wystające z wody metalowe elementy jakiegoś pojazdu. Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Pojazdem okazała się skradziona mieszkańcowi Przeciszowa przyczepa. Strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu wydobyli przyczepę z wody.

Aktualnie policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie osoby, która dokonała kradzieży, a następnie jej uszkodzenia przyczepy.

Osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy, proszone są o kontakt z zatorskimi policjantami pod numer telefonu 33 84 10 997 lub najbliższą jednostką Policji. Zapewniamy anonimowość.