dav

W dniach 25-26 maja bieżącego roku w Białymstoku odbywał się II Festiwal Filmów Dzieci i Młodzieży Anim@kcja, pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Białystok.

Celem konkursu była promocja talentów, kreatywności i aktywności młodych ludzi. Konkurs obejmował dwie kategorie konkursowe – I Animacja, II Dokument oraz dwie grupy wiekowe: do 16 lat i od 17 do lat 21.

Krzysztof Sikora z Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu uczestniczył w kategorii filmu dokumentalnego, pośród uczestników do lat szesnastu.

Jego film pt.: „W okowach terroru”, został najpierw zauważony w eliminacjach i nominowany do konkursu głównego. A podczas Festiwalu został doceniony, ostatecznie zdobywając 3. nagrodę jury, w którym zasiadali profesjonaliści z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. O tym, jak znaczący to sukces świadczy fakt, że na Festiwal zgłoszonych zostało blisko 100 filmów z całej Polski.

 

(BG)

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.