Uroczyste podsumowanie konkursu organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu oraz Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska” przy SOSW odbył się we wtorek, 22 maja w Młodzieżowym Domu Spotkań Młodzieży.

Na konkurs wpłynęły 224 ciekawe i barwne prace z placówek oświatowych, z 8 Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Oświęcimiu, Chrzanowie, Nowym Targu, Myślenicach, Rybniku, Kaczynie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Żywcu oraz z Zespołu Szkół Specjalnych w Pszczynie, Wadowicach, Bielsku-Białej, Czechowicach Dziedzicach.

Przewodnim tematem tegorocznego konkursu były „Zwierzęta leśne”. Jury bardzo wnikliwie oceniło prace biorąc pod uwagę zaangażowanie, pomysłowość, estetykę ich wykonania, zgodność z tematyką, stopień niepełnosprawności oraz wiek autora. Jury przyznało 17 nagród, 14 wyróżnień i 26 kwalifikacji do wystawy.

Nagrody wręczali m.in. starosta oświęcimski Zbigniew Starzec, Dyrektor Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży Leszek Szuster oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Oświęcimiu Zofia Jarosz.

– Myślę, że nawet gdy wybudujemy nowy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy to będziemy dalej gościć w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, bo to miejsce również stworzono po to, by pokazywać sztukę w takim wydaniu, jak robimy to dzisiaj – mówił podczas spotkania starosta oświęcimski Zbigniew Starzec i dodał. – Patrząc na te prace, widzę że ich poziom z roku na rok jest coraz wyższy. Dziękuję opiekunom za stwarzanie możliwości, dzięki którym dzieci i młodzież mogą się spełniać artystycznie i to w taki piękny sposób.

(NM)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.