Zaborze. „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Spotkanie z działkowcami z  ROD „Witaminka”

Dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu, utrzymuje stałe relacje z mieszkańcami oraz przedstawicielami wszystkich podmiotów działających na terenie rejonu służbowego.

W dniu 16 marca 2018 roku w Zaborzu na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Witaminka”, odbyło się zebranie działkowców. W spotkaniu udział wziął Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec, Przewodniczący Rady Gminy Oświęcim- Piotr Śreniawski oraz dzielnicowi: mł. asp. Joanna Niemiec i asp. Bogusław Hałat, realizujący zainicjowany przez MSWiA program pn. „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

W związku ze zbliżającym się sezonem wiosennym dzielnicowi zaprezentowali działkowcom najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem na terenie ogrodów, sposobami zabezpieczenia mienia przed kradzieżami oraz poinformowali w jaki sposób postępować w przypadku ujawnienia zdarzenia kryminalnego.

Mundurowi przypomnieli o możliwości korzystania z interaktywnego narzędzia internetowego, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za pomocą tej interaktywnej mapy, każda osoba może przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w jej okolicy. Policja weryfikuje te sygnały, a w przypadku potwierdzenia podejmowane są działania eliminujące zagrożenie.

Korzystanie z mapy jest proste. Wchodząc na stronę internetową jednostki Policji, klikamy baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a następnie postępujemy zgodnie z instrukcją. Na mapie wyszukujemy konkretne miejsce uważane za zagrożone. Z listy kategorii zgłoszeń należy wybrać ikonę obrazującą konkretną kategorię zdarzenia, którą następnie należy nanieść na dane miejsce na mapie. Takie zgłoszenie od tej pory będzie już widoczne na mapie, jak również jego statut /tj. nowe, weryfikacja, potwierdzone/.

Dzielnicowi omówili również działanie aplikacji „Moja Komenda”, za pomocą której, każda osoba posiadająca telefon komórkowy, w prosty sposób może szybko wyszukać dane kontaktowe do swojego dzielnicowego. A będąc w dowolnym rejonie Polski, w przypadku takiej potrzeby, ma możliwość szybkiego wyszukania danych kontaktowych najbliższej jednostki Policji.

Stała, dobra współpraca z mieszkańcami, przedstawicielami wszystkich instytucji, stowarzyszeń i organizacji, w połączeniu z szybkim kontaktem z dzielnicowym, w znaczący sposób podnosi poziom bezpieczeństwa w danym rejonie.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.