Oświęcim. Policjanci zwrócili seniorce portfel , który przywłaszczyła nieuczciwa znalazczyni

W dniu 19 marca 2018 policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji, w wyniku błyskawicznie podjętych działań zatrzymali 24 – letnią mieszkankę Oświęcimia, podejrzaną o przywłaszczenie portfela. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zwrócili seniorce zgubę wraz z całą zawartością.

Wczoraj po południu policjanci podejmowali czynności w związku ze zgłoszeniem zagubienia portfela wraz z pieniędzmi oraz dokumentami, przez 72 – letnią mieszkankę Poręby Wielkiej. W trakcie czynności policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło na terenie jednego z punktów handlowo-usługowych, znajdujących się w jednej z kamienic Starego Miasta w Oświęcimiu. Z zapisu monitoringu wynikało, że kiedy seniorka zorientowała się, że zgubiła portfel, w punkcie znajdowała się jeszcze jedna młoda kobieta, która kierując się w stronę drzwi wyjściowych schyliła się podnosząc z podłogi jakiś przedmiot, po czym wyszła. Policjanci ustalili, że była to 24 – letnia mieszkanka Oświęcimia. W związku z tym pojechali do jej miejsca zamieszkania, a następnie nakazali zwrot przywłaszczonego portfela. Kobieta oddała portfel wraz z całą jego zawartością. Zguba jeszcze tego samego dnia została zwrócona szczęśliwej seniorce.

Za popełnione przestępstwo - przywłaszczenia mienia grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Przypominamy, że znalezioną cudzą rzecz należy zwrócić właścicielowi lub oddać do Biura Rzeczy Znalezionych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.